Herkese merhaba! Yeni gelen 1.06 yama notlarını size özet geçmek istiyoruz. Oyunlarda bildiğiniz üzere jumpshot sıkça kullanılan ve bize yapıldığında “bune aq” dediğimiz atışlardan biri. Ama neredeyse hiçbiri artık olmayacak. Çünkü havadayken mermi saçılma miktarı büyük ölçüde arttırıldı: 0,5 >>> 1,25.

Ajanlardaki kör edici yeteneklerin düzenlenmesi sağlandı. Rakip ajan bu özelliğini kullandığında artık ne zaman bu skillden kaçmanız/kafanızı çevirmeniz gerektiğini anlayabileceğiniz bir özellik geldi. 1.06 yama notlarında bahsedilenlere göre oyunun önemli bugları giderildi ve kazandığı ödülleri alamayan oyuncular ise 1 maç atarak bu ödüllerine kavuşabilecek.

1.06 yama notlarını özetini okuduğunuz için teşekkür ederiz.😁 Ben tamamını okumak istiyorum derseniz, sizi aşağıya alalım. Riot Games tam olarak şunları söyledi bizlere… 👇


Sahalara döndük. Umarız bu arada 2. Kısım‘da saatler boyunca eğlenmiş, Kısım Kademenizle böbürlenmiş ve Killjoy‘la düşmanların kafalarına bol bol tıklamışsınızdır.

Bu yamayı “Havada Pompalı” yaması olarak düşünebilirsiniz. Tabii bazı hata düzeltmeleri yapmadan da geçmedik.

AJAN GÜNCELLEMELERİ

 • Kör edici yeteneklerin (Phoenix’in Falso’su ve Breach’in Gözkamaştıran’ı gibi) ses ve görsel efektleri ne zaman kafanızı çevirmeniz gerektiğini ve ne zaman tekrar bakmanın güvenli olduğunu daha iyi şekilde belirtecek.

SİLAH GÜNCELLEMELERİ

 • Tüm pompalı tüfekler havada ateşlendiğinde daha az isabetli olacak şekilde düzenlendi.

  • Havadayken mermi saçılma miktarı arttı: 0,5 >>> 1,25
  • Pompalılar tasarlandıkları durumlarda iyi performans gösterseler de havadayken isabetli atışlar yapıldığında diğer oyuncular için bir hayli can sıkıcı olabiliyor. Bu durumlardan bazılarını dizginlemeyi amaçlasak da rakiple yakın mesafede karşılaştığınız anlara hepten ket vurmak istemedik. Artık dinlendiğimize göre pompalılarla ilgili başka muhtemel düzenlemeleri yakından inceleyeceğiz.

YAŞAM KALİTESİ

 • Koleksiyon menüsündeki “Yalnızca Sahip Olunanlar” seçeneği artık farklı ekranlara geçildiğinde ve istemci yeniden başlatıldığında sıfırlanmayacak.

GİDERİLEN HATALAR

 • Oyuncuların kullanıcı arayüzünün bazen kaybolmasına sebep olan bir hata muhtemel olarak düzeltildi.
 • Ölüm kalım savaşında 3 veya daha fazla oyuncu berabere kaldığında karşılaşma geçmişi ve karşılaşma ayrıntıları berabere kalındığını göstermiyor, onun yerine en düşük kademedeki oyuncuyu berabere kalmamış gibi gösteriyordu (mesela, 3 oyuncunun ikinci olarak berabere kaldığı bir karşılaşmada bir kişi İKİNCİ (BERABERE) görünmek yerine DÖRDÜNCÜ görünüyordu).
 • Yeni oyuncuların derecesiz oyunlarda karşılaşmadan çekilerek rekabetçi eşleştirme için oynanması gereken derecesiz karşılaşma şartını yerine getirmesine sebep olan hata giderildi.
  • Artık takımın çekildiği karşılaşmalar rekabetçi eşleştirme için gereken derecesiz oyun şartı yerine sayılmayacak.
 • Sohbet kayıtlarında “<Missing String Table>” ibaresinin görünmesine sebep olan hata giderildi.
 • Grup davetlerini ayarlarken sohbette tuhaf oyuncu isimlerinin görünmesine sebep olan hata düzeltildi.
 • Bazı oyuncuların ajan kontratı veya Kısım Savaş Bileti’nin sonuna geldiği halde ödülleri alamamasına sebep olan hata giderildi. Bir karşılaşma oynayarak 1. Kısım’dakiler de dahil olmak üzere tüm eksik ödüllerinize kavuşacaksınız.