G2 Esports Valorant Kadrosu İsviçreli profesyonel oyuncu pyth ve Polonyalı Patitek ile güçlendi. G2, geçtiğimiz haftanın başlarında Mixwell’in takım kaptanı olarak kadroya katıldığı haberiyle birlikte toplamda üç oyuncusunu açıkladı.

Mixwell ve pyth, Prodigy’de daha birlikte oynamış ve birbirleriyle müthiş bir uyum içinde oldukları konusunda yüksek bir deneyime sahipler. Öte yandan Twitch Rivals: VALORANT organizasyonunda Team Mixwell takımı olarak avrupa grubunu kazanarak Showdown’u başlattılar. Valorant kariyerinden önce pyth, Ninjas In Pyjamas takımı ile de tanınan profesyonel CS:GO oyuncusuydu.

Aynı şekilde paTiTek de, tıpkı pyth gibi CS:GO’dan Valorant’a geçti. İki yıl önce aldığı VAC yasağı nedeniyle 2017 yılında Valve’ın tüm etkinliklerine katılmaktan men edilmişti. Ancak 2017-2019 yılları arasında birçok turnuvaya da katılmış olan profesyonel oyuncu, birçok birincilik, ikincilik ve ödüller elde etmiştir. Alienware, Good Game ve çeşitli CS:GO turnuvalarında para ödülü kazanmış ve şampiyonlukla tamamlamış, kariyerine sadece VAC BAN ile değil, ödüllerle de doldurmuştur. Polonyalı oyuncu bu durumdan rahatsız da değil anladığımız kadarıyla. Profesyonel oyuncu Valorant sahnesine katıldığından beri tıpkı CS:GO’da olduğu gibi birçok başarı elde etti. Elde ettiği başarılar arasında Twitch Rivals: VALORANT Launch Showdown‘da Team izak takımıyla birlikye üçüncü sırada yer almasını da kapsıyor.

G2 Esports Valorant kadrosu ise şu şekilde:

  • Oscar “Mixwell” Cañellas
  • Patryk “Patitek” Fabrowski
  • Jacob “pyth” Mourujärvi