Valorant henüz kapalı betadan çıkmadan önce, iki farklı ajanın sızdırıldığı haberini okumuşsunuzdur. Herkes Killjoy’u beklerken, Riot sağ gösterip sol vurmuş, Reyna’yı bizimle tanıştırmıştı. Şimdi ise mükemmel bir tanıtımla Riot Games, KillJoy Ajanı’nı duyurdu. Görselleri ve skilleri ile aslında bize teknoloji ile arası iyi olan;  -yazlımcı japon kız- havası ile bizleri heyecanlandıran bir ajan oldu diyebiliriz.

Lafı daha fazla uzatmadan, Riot Games’in paylaştığı o tanıtım yazısını sizlere aktaralım.
Merhaba K, seni sabırsızlıkla bekliyoruz!


👇👇

Editörün NOTU: Bu notlar Killjoy isimli ajana ait dosyaların içinde bulundu. Notları üzerinde en ufak bir değişiklik yapmadan aynen yayınlıyoruz. İlk nota tarih düşülmemiş ama Brimstone’u gömmek için yazıldığı bariz.

Brimstone, yazdığın şu meşhur Başlangıç Rehberi‘ni okudum da… Lafı amma uzatmışsın. “Beni takımınıza alın!” desen de yeterli olurdu.

Gökyüzüne doğru bağırırken yaptığın o saldırının fiyakalı olduğunu düşünüyorsun, biliyorum. Ama bence taktik, kaba kuvvetten üstündür. Bak şimdi bu işler nasıl olur sana anlatayım.


ALARM BOTU

Menzili içine girmeye cüret eden düşmanların peşine düşen bir robot göndermek için Alarm Botu’nu kuşan. Katil robotçuğum hedefine yetişince, bana kafa tutan şapşalı güm diye havaya uçurur.

Alarm Botu yalnızca hasar vermekle de yetinmez. Etkilediği hedefleri geçici olarak savunmasız hale getirerek onların tüm kaynaklardan iki kat hasar almasına sebep olur. Gönderdiğin robotçuğu geri çağırmak için robotu gönderdiğin tuşu basılı tutarsın, olur biter.

TARET

Bazen ihtiyacın olan çözümü gökte ararken yerde bulursun. 180 derecelik bir koni içindeki düşmanlara ateş eden bir taret yerleştirebilirsin mesela. Tareti kaldırmak için tareti yerleştirdiğin tuşu basılı tutman yeterli.

Alan savunmasında oldukça iyiyimdir, siz bana köşeleri tutun yeter.

NANOSÜRÜ

Of, bak şimdi esas hareketi kes. Bombayı sallarsın. Düştüğü yerde sessiz sessiz durur. Sonra bombayı etkinleştirerek, hasar veren Nanosürü’yü bir salarsın ortalığa… Arkana yaslanıp düşmanın ağlayarak kaçışını izlersin.

Bu numaraya bayılıyorum.

TECRİT

Zamanlamasını ayarlarken biraz dikkatli olmak gerekiyor ama cihazı bir çalıştırdın mı, etki alanındaki tüm düşmanları 8 saniyeliğine tecrit edersin. Düşmanlar bu cihazı imha edebilir tabii. Ama benim de elim armut toplamıyor, o zaman ben de yenisini koyarım.