Valorant’ın tüm dünyaya erişime açılmasıyla birlikte herkesin aklındaki tek şey “Dereceli sistem ne zaman gelecek?” sorusuydu. Bu sorunun cevabını Valorant Ekibinden Ian’ın hepimizi aydınlatmasıyla aldık diyebiliriz. Bu yazıdan edindiğimiz bilgiye göre; 1.02 Yaması’yla birlikte Rekabete Dayalı Eşleştirme tüm dünyada aynı anda açılmış olacak.

Gelecek olan yamada dereceli kademelerinin simgeleri ve isimlerinde değişiklik yapıldı. Oyunun en yüksek kademesi olan VALORANT, oyunun kendi ismiyle karıştırılmasından dolayı değişikliğe uğramış, yeni adı RADIANT olmuş. Geri bildirim üzerinden gelen yoğun talebi göz ardı etmeyen Valorant Ekibi, kademeler arası yani rütbeler arası simgelerde renk değişikliğine gitti. Birbirinden farklı ve seçilebilir olan rütbelerin renkleri kadar görsel değişiklikler de dikkat çekici. Kademede ilerleyiş bakımından arkadaşlarınız ile oynamada önemli değişiklikler yapılmış. LoL’de olduğu gibi belli bir dereceye kadar arkadaşlarınızla oynayabileceksiniz. Yüksek kademelerde bulunan kişilerin tek başına oyuna girmesi, oyun araması ve benzeri durumlar için de ayrıca çalıştıklarını vurgulamış Ian.

Geri bildirimlerde özellikle turnuva sistemi, azil bir uzatma turu sağlanan ve bunlara yönelik bir liderlik sıralaması gibi isteklere özellikle değinen Valorant Ekibi, buna zaman gerektiğini açıkladı. Ancak karamsar olmayıp, bunun da ileriki dönemlerde olabileceğinin üstünü çizdi. 2020 yılı içerisinde bu ve benzeri konularla sık sık karşılaşacağımızı belirten Ian, karamsar olmamak gerektiğini, bol ödüllü etkinliklere hazır olmamızı söyledi.

Ne diyelim, herkese bol şans! 🙂