Oyun beklediğiniz gibi güzel gitmiyor ve toparlamak için her şeyi yaptığınızı düşünüyorsunuz. Belki de geri çekilmek, en iyi çözümdür. Beyaz bayrağı eline alıp “kardeş biz teslim oluyoruz” demek bir yenilgi değildir. Belki sen ve takım arkadaşlarının daha iyi bir performans göstereceği bir maça hazırlanmak daha iyi bir yoldur; ve rakibe <strong>teslim olma</strong> bu yola en güzel şekilde giriş yapabilme seçeneğidir.

Yanlış okumadınız; Valorant’ın <strong>1.02 yamasından</strong> itibaren oyuna surrender, yani rakibe teslim olma seçeneği geliyor ve sohbet penceresine <strong>/teslim ol</strong> veya <strong>/teslim</strong> yazarak oylama açılabilecek. Oyunun saldırı veya savunma kısımlarının <strong>7. turundan itibaren</strong> kullanılabilecek olan bu teslim oylaması, tıpkı <strong><a href=”https://tr.leagueoflegends.com/tr-tr/” target=”_blank” rel=”noopener noreferrer”>League of Legends</a></strong>’da olduğu gibi Olumlu yada Olumsuz oy vererek oylmayı gerçekleştirebileceksiniz. Eğer oy birliğiyle teslim olmaya karar verildiyse, bir sonraki round başında karşılaşma bitecek. Bu teslim sürecindeki en önemli nokta ise, takım arkadaşlarından biri teslim oylaması açarsa, sen de <strong>/teslim</strong> oylaması açma hakkını kaybetmiş oluyorsun. Eğer açılan oylamada herhangi bir seçim yapmaz isen, sistem otomatik olarak senin seçimini <strong>EVET</strong> olarak kabul etmektedir.

Bu yüzden açılan oylamalara mutlaka kulak ver, olumlu yada olumsuz bir oy, bir oydur. Ve bu oy oyunun gidişatını değiştirebilecek nitelikte ve güçtedir! Bununla birlikte tıpkı League of Legends’da olduğu gibi karşılaşmalarda çok kolay bir şekilde hakkınızı kullanabileceksiniz. Ancak hatırlatmak isteriz, <strong>takım arkadaşını yarı yolda bırakmak, yenilmektir!</strong>